| Features | Temperature Control |
|---|---|
| Service | OEM & ODM |
| Type | Gas |
| Function | Adjustable Temperture Control |
| Model | GL-RS |
| Features | Temperature Control |
|---|---|
| Application Fields | Restaurant/ Hotel/ Commercial Kitchen |
| Type | Electric |
| Function | Adjustable Temperture Control |
| Power | 21KW |
| Features | Temperature Control/Timer/Adjustable Racks |
|---|---|
| Gas Valve | Low Pressure Valve |
| Grill Plate Size | 1100*610*20mm |
| Function | Adjustable Temperture Control |
| Usage | Restaurant/ Kitchen/ Catering |
| Oven Dimension | 1200x900x850+70mm |
|---|---|
| Application Fields | Restaurant/ Hotel/ Commercial Kitchen |
| Noise | Low |
| Type | Gas |
| Power | LPG 43.8KW NG 50.3KW |
| Features | Temperature Control |
|---|---|
| Function | Adjustable Temperture Control |
| Service | OEM & ODM |
| Model | GL-RO |
| Oven Dimension | 800×900×850+70mm |
| Features | Temperature Control |
|---|---|
| Noise | Low |
| Power | 17KW |
| Application Fields | Restaurant/ Hotel/ Commercial Kitchen |
| Gas Valve | LPG/NG |
| Features | The Electric Bain Marie Is Made Of Advanced Technology And Materials, With A High Degree Of Safety And Reliability, Ensuring Safety During Use. |
|---|---|
| Product Name | Electric Bain Marie |
| Application Fields | Restaurant/ Hotel/ Commercial Kitchen |
| Power | 1.5KW |
| Voltage | 220-240V/50-60HZ |
| Features | The Electric Bain Marie Is Made Of Advanced Technology And Materials, With A High Degree Of Safety And Reliability, Ensuring Safety During Use. |
|---|---|
| Application Fields | Restaurant/ Hotel/ Commercial Kitchen |
| Voltage | 220-240V/50-60HZ |
| Power | 1.5KW |
| Product Name | Electric Bain Marie |
| Features | Temperature Control/Timer/Adjustable Racks |
|---|---|
| Model | GL1200-GF |
| Oven Dimension | 560x600x270mm |
| Function | Adjustable Temperture Control |
| Gas Valve | Low Pressure Valve |
| Features | Temperature Control/Timer/Adjustable Racks |
|---|---|
| Function | Adjustable Temperture Control |
| Application Fields | Restaurant/ Hotel/ Commercial Kitchen |
| Gas Valve | Low Pressure Valve |
| Noise | Low |