| Features | Manual Tipping Bucket With Discharge Tray. |
|---|---|
| Type | Divided Into Single Stirring Shaft And Double Stirring Shaft. |
| Power | 2.38KW |
| Net Weight | 400kg |
| Stir Speed | 40r/min Or 70r/min |
| Compatibility | Suitable For Most Mixing Bowls/chef Machines |
|---|---|
| Product Name | Food Processing Machinery |
| Material | Food Grade Stainless Steel (stirring Head) |
| Size | As Shown In The Product Picture |
| Standard | CE |
| Compatibility | Suitable For Most Mixing Bowls/chef Machines |
|---|---|
| Material | Food Grade Stainless Steel (stirring Head) |
| Product Name | Food Processing Machinery |
| Standard | CE |
| Cleaning | Removable Design |
| Material | Food Grade Stainless Steel (stirring Head) |
|---|---|
| Size | As Shown In The Product Picture |
| Product Name | Food Processing Machinery |
| Compatibility | Suitable For Most Mixing Bowls/chef Machines |
| Function | Whipping, Stirring, Mixing (egg White, Cream, Batter, Etc.) |
| Cleaning | Removable Design |
|---|---|
| Size | As Shown In The Product Picture |
| Standard | CE |
| Product Name | Food Processing Machinery |
| Material | Food Grade Stainless Steel (stirring Head) |
| Standard | CE |
|---|---|
| Product Name | Kitchen Baking Stirrer |
| Size | As Shown In The Product Picture |
| Function | Whipping, Stirring, Mixing (egg White, Cream, Batter, Etc.) |
| Compatibility | Suitable For Most Mixing Bowls/chef Machines |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Equip | Beater/Hook/Whisk |
| Application Place | Bakery Shop/Restaurant/Hotel |
| Quality | A+++ |
| Machinery Function | Pizza/bread |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Voltage | 220V/380V |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Quality | A+++ |
| Machinery Function | Pizza/bread |
| Quality | A+++ |
|---|---|
| Voltage | ~220-240V 50HZ |
| Capacity | 2 Layer |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Power | 5kw |
| Features | Precision Gear-driven Motor, More Powerful. |
|---|---|
| Origin | China |
| Applicable Scene | Hotels, Restaurants, Canteens, Etc. |
| Volt | 220V |
| Material | 202 Stainless Steel |