| Function | Baking Pizza |
|---|---|
| Quality | A+++ |
| Capacity | 6 Trays |
| Outline Dimension | 1280*1000*1440 Mm |
| Application Place | Pizza Shop , Bakery Store |
| Features | Easy To Clean: The Interior Design Of The Oven Is Simple, Easy To Clean And Maintain, Reducing The Tediousness Of Cleaning Work. |
|---|---|
| Usage | It Can Use To Bake Pizza, Bread, Pies, Etc. |
| Product Name | Pizza Oven |
| Power Source | Electricity Or Gas |
| Applicable Scene | Family, Snack Bar |
| Features | The Conveyor Pizza Oven Adopts An Efficient Heating System And Heat Preservation Design To Minimize Energy Waste And Heat Loss. |
|---|---|
| Usage | It Can Use To Bake Pizza, Egg Tarts, Chicken Wings, Sausages, Etc. |
| Product Name | Conveyor Pizza Oven |
| Power Source | Electricity Or Gas |
| Rated Voltage | 220-240V/50-60HZ; 3N-380V/50HZ |
| Specification | 3, 5, 8, 10, 12, 16 Trays |
|---|---|
| Power Source | Electricity Or Gas |
| Safety Protection | Yes |
| Type | Gas Oven For Bakeries |
| Heat Source | Heating Element |
| Features | Easy To Clean: The Interior Design Of The Oven Is Simple, Easy To Clean And Maintain, Reducing The Tediousness Of Cleaning Work. |
|---|---|
| Power Source | Electricity Or Gas |
| Type | 1-layer And 1-tray; 2-layer And 2-tray |
| Product Name | Pizza Oven |
| Usage | It Can Use To Bake Pizza, Bread, Pies, Etc. |
| Features | The Conveyor Pizza Oven Adopts An Efficient Heating System And Heat Preservation Design To Minimize Energy Waste And Heat Loss. |
|---|---|
| Usage | It Can Use To Bake Pizza, Egg Tarts, Chicken Wings, Sausages, Etc. |
| Temperature | 0-400℃ |
| Product Name | Conveyor Pizza Oven |
| Applicable Scene | Suitable For Pizza Chains, Fast Food Restaurants And Restaurants, Bakery Workshops, Etc. |
| Features | Easy To Clean: The Interior Design Of The Oven Is Simple, Easy To Clean And Maintain, Reducing The Tediousness Of Cleaning Work. |
|---|---|
| Usage | It Can Use To Bake Pizza, Bread, Pies, Etc. |
| Type | 1-layer And 1-tray; 2-layer And 2-tray |
| Product Name | Pizza Oven |
| Power Source | Electricity Or Gas |
| Features | The Conveyor Pizza Oven Adopts An Efficient Heating System And Heat Preservation Design To Minimize Energy Waste And Heat Loss. |
|---|---|
| Product Name | Conveyor Pizza Oven |
| Applicable Scene | Suitable For Pizza Chains, Fast Food Restaurants And Restaurants, Bakery Workshops, Etc. |
| Power Source | Electricity Or Gas |
| Temperature | 0-400℃ |
| Features | The Conveyor Pizza Oven Adopts An Efficient Heating System And Heat Preservation Design To Minimize Energy Waste And Heat Loss. |
|---|---|
| Product Name | Conveyor Pizza Oven |
| Temperature | 0-400℃ |
| Power Source | Electricity Or Gas |
| Rated Voltage | 220-240V/50-60HZ; 3N-380V/50HZ |
| Power Source | Electric |
|---|---|
| Voltage | ~3N-380V/220-240V |
| Function | Baking Pizza |
| Base | Marble/Stainless Steel |
| Power | 9kW |