| Features | The Electric Bain Marie Is Made Of Advanced Technology And Materials, With A High Degree Of Safety And Reliability, Ensuring Safety During Use. |
|---|---|
| Product Name | Electric Bain Marie |
| Voltage | 220-240V/50-60HZ |
| Type | 2-tank, 3-tank, 4-tank, 6-tank Electric Bain Marie; Electric Bain Marie With Glass Rack |
| Application Fields | Restaurant/ Hotel/ Commercial Kitchen |
| Internal Dimension Of Oven | 568x590x270 |
|---|---|
| Power | 29KW |
| Cooking Plate Size | 300x300mm |
| Weight | 176kg |
| Model | GL-TT-6 |
| Size | 800×900×850+70 |
|---|---|
| Name | Gas Pasta Cooker With Cabinet |
| Gas Connection | R13/4 |
| Material | Stainless Steel |
| Gas Consumption LPG/NG | 1.58/2.28Kg/h |
| Features | Temperature Control |
|---|---|
| Model | GL-RB |
| Gas Valve | LPG/NG |
| Application Fields | Restaurant/ Hotel/ Commercial Kitchen |
| Usage | Restaurant/ Kitchen/ Catering |
| Main Body Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Volt | 220V/50Hz |
| Material | 202 Stainless Steel |
| Origin | China |
| Voltagev | 110~240V |
| Features | Precision Gear-driven Motor, More Powerful. |
|---|---|
| Voltagev | 240V |
| Volt | 220V |
| Material | 202 Stainless Steel |
| Applicable Scene | Hotels, Restaurants, Canteens, Etc. |
| Internal Dimension Of Oven | 568x590x270 |
|---|---|
| Type | Gas |
| Model | GL-RS-4G |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 192kg |
| Name | Gas Griddle +Lava Rock Grill With Cabinet |
|---|---|
| Griddle Plate Size | 550x590x20mm |
| Model | GL-RG+RH |
| Power Supply LPG/NG | 18 |
| Type | Gas |
| Power Supply LPG/NG | 25 |
|---|---|
| Model | GL-RO |
| Type | Gas |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 130Kg |
| Features | The Electric Bain Marie Is Made Of Advanced Technology And Materials, With A High Degree Of Safety And Reliability, Ensuring Safety During Use. |
|---|---|
| Product Name | Electric Bain Marie |
| Voltage | 220-240V/50-60HZ |
| Application Fields | Restaurant/ Hotel/ Commercial Kitchen |
| Type | 2-tank, 3-tank, 4-tank, 6-tank Electric Bain Marie; Electric Bain Marie With Glass Rack |