| Power Source | Eletric |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz |
| Power | 1500w |
| Belt Wheel Dia. | 300/400/650mm |
| Blade Speed | 15m/s |
| Model | GL-FC312 |
|---|---|
| Power | 1HP |
| Capacity | 300-600KG/H |
| Voltage | 220V/380V |
| Weight | 70Kg |
| Model | GL-FC502 |
|---|---|
| Power | 1.5Hp |
| Capacity | 600-800KG/H |
| Voltage | 220V/380V |
| Cutting Size | 7-10mm |
| Belt Wheel Dia | 300/400/650mm |
|---|---|
| Blade Diameter | 250mm |
| Voltage | 220V |
| Feed Port Size | 120*80mm |
| Color | Silver |
| Features | High Efficiency, Easy To Clean, Durable |
|---|---|
| Belt Wheel Dia | 300/400/650mm |
| Thickness | 3mm |
| Warranty | 1 Year |
| Blade Diameter | 250mm |
| Meterial | Stainless Steel |
|---|---|
| Application Scenarios | Restaurant ,Hotel ,supermarket And So On |
| Color | Silver |
| Name | Bain Marie |
| Fuel | Electric |
| Features | Strict Compliance With Hygienic & Safe Standard,CE Cevtificate. |
|---|---|
| Product Name | Meat Grinder/Mincer |
| Rated Power | 900W |
| Applicable Scene | Hotels, Restaurants, Canteens, Etc. |
| Power Source | Electric |
| Features | Temperature Control |
|---|---|
| Function | Adjustable Temperture Control |
| Noise | Low |
| Keyword | Cooking Range Machine |
| Oven Dimension | 800×900×850+70mm |
| Selling Units | Single Item |
|---|---|
| Single Package Size | 185X94X177 Cm |
| Single Gross Weight | 338.000 Kg |
| Style | Morden Luxury |
| Packaging Details | Carton packing or wooden case |
| Features | Flip-top Loading Tray Design. |
|---|---|
| Power | 1.1KW |
| Production Capacity | 200-400kg/h |
| Material | Stainless Steel Blade |
| Product Name | Meat Mincer And Slicer |