| Brush Head | 8 |
|---|---|
| Package Size | 680x375x560mm |
| N.W | 19.6kg |
| Specification | 1200W/ 110~120/220~240V |
| Material | Stainless Steel |
| Features | Safety Protection Device, In Addition To The Emergency Switch Device, The Conveyor Will Automatically Stop If No One Takes The Bowl Or The Conveyor Belt Gets Stuck. |
|---|---|
| Efficiency | 5000-7000 Dishes/hour. [Seats: 1500] |
| Material | Stainless Steel SS304 |
| Voltage | 380V |
| Name | Flight Type Dishwasher |
| Features | Intelligent Heating Tube, Which Is Made Of Reduced Firewood Rice, And Fully Absorbs Water During Cooking. |
|---|---|
| Remarks | 40kg/55min |
| Size | 700*660*1560 |
| Rated Power | 12KW |
| Rated Voltage | 220V/380V |
| Refrigerant | R404a |
|---|---|
| Net Capacity | 6 * 1/3*100 |
| Power | 1100W |
| N.W | 265KG |
| Temperature | -18~-22℃ |
| Net Capacity | 6 * 1/3*100 |
|---|---|
| Name | Ice Cream Machine |
| Power | 1100W |
| Refrigerant | R404a |
| Size | 1270*700*1350mm |
| Note | Mechanical Panel With Oil Filter |
|---|---|
| Size | 470×920×1180 Mm |
| Name | Electro-thermal Pressure Fried Chicken Machine |
| Capacity | 25L |
| N.W | 135Kg |
| Meterial | Stainless Steel |
|---|---|
| Application Scenarios | Restaurant ,Hotel ,supermarket And So On |
| Function | Forcooling |
| Temperature | 0℃~5℃ |
| Fuel | Electric |
| Meterial | Stainless Steel |
|---|---|
| Application Scenarios | Restaurant ,Hotel ,supermarket And So On |
| Color | Silver |
| Name | Bain Marie |
| Fuel | Electric |
| Outline Dimension | 1560*765*345 Mm |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Power | 8.5KW |
| Application Scenarios | Restaurant ,Hotel ,and So On |
|---|---|
| Function | For Meat Grinding |
| Voltage | 380V50HZ 3 Phase |
| Color | Siver |
| Name | Meat Ginder |