| Application Place | Bakery Shop |
|---|---|
| Voltage | 220-240V/50Hz-60Hz |
| Outline Dimension | 900*800*740 |
| Model | PZ-02 |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Application Place | Bakery Shop/Restaurant/Hotel |
| Material | Stainless Steel |
| Quality | A+++ |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Outline Dimension | 890*800*430mm |
|---|---|
| Quality | A+++ |
| Material | Stainless Steel |
| Machinery Function | Pizza/bread |
| Capacity | 1 Layer |
| Net Weight | 80KG |
|---|---|
| Power Source | Gas |
| Application Place | Pizza Shop , Bakery Store |
| Outline Dimension | 1550 *780*430 Mm |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Power Source | Gas |
|---|---|
| Outline Dimension | 1550 *780*430 Mm |
| Function | Baking Pizza |
| Net Weight | 80KG |
| Power | 0.1kw |
| Power Source | Electric |
|---|---|
| Application Place | Pizza Shop , Bakery Store |
| Tray Size | 40*60cm |
| Voltage | 380V 50HZ |
| Quality | A+++ |
| Tray Size | 40*60cm |
|---|---|
| Application Place | Pizza Shop , Bakery Store |
| Voltage | 380V 50HZ |
| Capacity | 6 Trays |
| Outline Dimension | 1280*1000*1440 Mm |
| Function | Baking Pizza |
|---|---|
| Application Place | Pizza Shop , Bakery Store |
| Tray Size | 40*60cm |
| Power | 20.7kw |
| Quality | A+++ |
| Features | Hot Air Circulation Inside The Oven, Good Baking Effect With Consistently Even.Advanced Electronic, Auto Timer, Auto Temperature System. |
|---|---|
| Specification | 3, 5, 8, 10, 12, 16 Trays |
| Safety Protection | Yes |
| Type | Gas Oven For Bakeries |
| Temperature Control | Digital |
| Features | The Conveyor Pizza Oven Adopts An Efficient Heating System And Heat Preservation Design To Minimize Energy Waste And Heat Loss. |
|---|---|
| Applicable Scene | Suitable For Pizza Chains, Fast Food Restaurants And Restaurants, Bakery Workshops, Etc. |
| Product Name | Conveyor Pizza Oven |
| Usage | It Can Use To Bake Pizza, Egg Tarts, Chicken Wings, Sausages, Etc. |
| Power Source | Electricity Or Gas |